MASH grant získala astrofyzička Tereza Jeřábková

Máme novou držitelku grantu MUNI Award in Science and Humanities (MASH), který uděluje Grantová agentura MU. Stala se jí vědkyně Tereza Jeřábková, která v posledních letech působila v zahraničí. Je zároveň první ženou, která MASH grant vyhrála. Na svém výzkumu, v němž se soustředí na pochopení toho, jak vznikají hvězdy v různých prostředích, bude pracovat na přírodovědecké fakultě.

17. 5. 2024 Odbor komunikaceRektorát Barbora Kameníková

Tereza Jeřábková na observatoři La Silla v Chile. Foto: archiv T. Jeřábkové

Hlavním cílem MUNI Award in Science and Humanities (dále jen MASH) je přivést na Masarykovu univerzitu vynikající a úspěšné externí vědce a nabídnout jim takové podmínky, aby měli motivaci zůstat, pracovat pro Masarykovu univerzitu a dlouhodobě vytvářet mimořádně kvalitní vědecké výsledky.

Přehled všech článků